Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
WYBIERZ JĘZYK
 Karolina Winiarska - matka, żona, nauczycielka, pisarka, felietonistka i działaczka społeczna. Swoimi książkami podbiła serca czytelników, udowadniając tym samym, że w życiu wszystko jest możliwe. Pisze głównie dla kobiet i o kobietach, bo wierzy w niezwykłą moc kobiecej solidarności. W swoich powieściach zabiera czytelnika w egzotyczne części świata oraz pokazuje różne płaszczyzny czasowe. Nawiązuje do swojego kochanego rodzinnego miasta - Rzeszowa, który jest miejscem akcji wszystkich jej powieści.

Diament i Róża

Autor: Karolina Winiarska
Kategoria/cykl: Literatura Obyczajowa, romans
Typ okładki: Miękka
Stron: 334
Wydawca: Wydawnictwo Diamenty
Rok wydania: 2023
Ocena:

RECENZJA !!!
Nowe Wydawnictwo i od razu oddało nam do rąk przepiękną powieść, która wzbudza wiele emocji pozostawiając swój ślad w naszych sercach.
Afryka i bohaterka Dorota, która tak naprawdę tam znalazła swoje miejsce na ziemi. Jej przygoda z tym gorącym krajem zaczęła się już dawno temu.
Dorota nie boi się wyzwań. Jest kobietą sukcesu, umie się ustawić finansowo, gorzej za to z życiem osobistym, gdzie po latach jej małżeństwo legło w gruzach. Jeden telefon spowoduje, że Dorota znowu wyjeżdża do Afryki. Nie wie jeszcze, że ten wyjazd wywróci życie do góry nogami nie tylko jej, ale wielu bohaterom.

Autorka napisała przepiękną powieść, w której będziemy wraz z bohaterami podróżować w przeszłość jak i śledzić co w ich życiu się zmienia teraz.
Będzie nas oprowadzać po pięknych zakątkach Afryki skąpanych słońcem i poczuć zapach pięknych kwiatów, a przede wszystkim róż, tak ukochanych przez jedną z bohaterek Różę. Również zawitamy w Rzeszowie by znowu znaleźć się na gorącej ziemi.
Dorota i Róża to dwie wspaniałe kobiety w tej powieści, które mimo że dzieli je wiek, zapałały do siebie wielką przyjaźnią i zaufaniem.
W życiu Doroty coś się wraz z rozwodem zakończyło po to, aby mogło się coś zacząć. Coś nowego, nieoczekiwanego, coś co odmieni życie nie tylko jej. 

**********************************************************************************

Okładka książki jest piękna i zachęca do przeczytania. Z pewnością czytelnik się na niej nie zawiedzie tak jak ja. Cieszę się, że dane mi było przeczytać książkę i poznać tak wspaniałych bohaterów. Nie ważne jaki mają kolor skóry, ale tak samo pragnący żyć i kochać, choć życie czasem nie jest sprawiedliwe.

Dorocie wydawało się, że szczęście już nie zapuka do jej drzwi, jakże się myliła.  Dopiero w Afryce poczuła że żyje. i może oddychać pełnią piersią. Życie Róży również nie było usłane różami, jednak nie straciła ona chęci do życia i mimo bólu rozstania z mężem, kochała, czekała i przebaczyła, aż w końcu znalazła spokój.

Cudowna historia, którą warto przeczytać i którą bardzo polecam


ZA EGZEMPLARZ DZIĘKUJĘ GŁÓWNY RECENZENT
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazła nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałam - to tak jakbym spotkała się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.