Dzisiaj jest: 27.11.2022, imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
WYBIERZ JĘZYK
Aleksandra Rak - kulturoznawczyni, specjalistka ds. PR. Autorka poczytnych powieści obyczajowych, których bohaterami są kobiety takie jak my. Prywatnie żona, matka, przyjaciółka. Niepoprawna optymistka i romantyczka, co znajduje odbicie w jej książkach. Wierzy, że dobro wraca, a prawdziwe uczucia przetrwają każdą próbę.

Dziewczyna ze słonecznikiem

Autor: Aleksandra Rak
Kategoria/cykl: Literatura Obyczajowa, romans
Typ okładki: Miękka
Stron: 320
Wydawca: Dragon
Rok wydania: 2022
Cena: 44.95 zł
Ocena:Patrząc na okładkę książki można poczuć jesień, a to za sprawą słoneczników, które pięknie  ozdabiają okładkę.

Bohaterką tej pięknej powieści jest Łucja, młoda  dziewczyna, której tak naprawdę niczego  nie brakuje do szczęści, no może oprócz tego jedynego.
Pracuje w domu kultury prowadząc z dziećmi warsztaty  artystyczne. Tam poznaje dwoje przyjaciół Kacpra malarza i Boniego muzyka z którym zaczyna nawiązywać  bliższe relacje.  Bonio prosi Łucję aby pozowała do obrazu na okładkę do jego pierwszej płyty, który ma namalować Kacper.
W czasie pracy Łucja dochodzi  do wniosku, że to Kacper jej jest bliższy od Boniego, i coraz częściej zajmuje jej myśli.
Dziewczyna będzie musiała dokonać wyboru. Kogo wybierze ?

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, i mam nadzieję, że nie ostatnie.

Autorka dała nam do rąk powieść, która wcale nie jest taka prosta jak by się mogło wydawać.
A raczej jej bohaterowie, którzy na co dzień zmagają  się z problemami takimi samymi jak my.
Powieść pełna barw i zapachu farb przenosi nas do  świata gdzie sztuka jest i ważniejsza od bliskich.
W takim otoczeniu był wychowywany Kacper, wrażliwy i utalentowany chłopak, którego ojciec swoimi czynami niszczył psychicznie doprowadzając 
do depresji. Zahukany i zastraszany nie miał prawa  głosu, słuchał ojca tyrana, który zamiast pomóc stopniowo zabijał w nim to co najcenniejsze.
Bardzo polubiłam tego chłopaka i kibicowałam mu z całego serca, aby w końcu coś się zmieniło w jego życiu.

Łucja także zdobyła moją sympatię, miła, dobra i uczynna dziewczyna z dobrym sercem otoczona aurą, która przyciąga innych. Wie, że musi dokonać wyboru, chociaż to będzie trudne.

Historia jak każda inna, a jednak skrada  serce czytelnika. Autorka pokazuje świat młodych ludzi, ich rozterki, wady i zalety. Marzenia i szukanie 
swojego miejsca na ziemi. Pełna emocji z zakończeniem troszkę innym niż myślałam, ale nie zawsze jest tak  jak byśmy chcieli.

BARDZO POLECAM !!!
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu GŁÓWNY RECENZENT
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazła nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałam - to tak jakbym spotkała się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.