Dzisiaj jest: 4.3.2024, imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
WYBIERZ JĘZYK
Mark Edwards - jest autorem thrillerów psychologicznych. Ceni historię, w których straszne rzeczy przytrafiają się zwyczajnym ludziom. Do grona pisarzy, którzy są dla niego inspiracją, zalicza Stephena Kinga, Irę Levina, Ruth Rendell, Iana McEwana, Val McDermid i Donnę Tartt. Obecnie powieściopisarstwo jest dla niego głównym zajęciem. Wcześniej pracował przy zbiorze bobu, przyjmował skargi w imieniu przewoźnika kolejowego, uczył języka angielskiego w Japonii i piastował stanowisko dyrektora marketingu. Ma na koncie cykl powieści kryminalnych napisanych wspólnie z Louise Voss. Jego samodzielnym debiutem była powieść THE MAGPIES,która przez trzy miesiące po premierze plasowała się na szczycie brytyjskiej listy bestselerów Kindle. Po sukcesie w wersji cyfrowej książka, po ponownej redakcji, 26 listopada 2013 r. została wydana na papierze przez Thomas&Mercer. Drugi thriller w jego dorobku nosi tytuł Because She Loves Me. Pisarz mieszka w Anglii, razem z żoną, dziećmi i rudym kotem.

Zło pójdzie za tobą

Autor: Mark Edwards
Kategoria/cykl: Kryminał, sensacja, thriller
Typ okładki: Miękka
Stron: 480
Wydawca: Muza
Rok wydania: 2022
Cena: 49.90 zł
Ocena:


OPIS WYDAWCY !!!

Daniel i Laura, trzydziestoparolatkowie z Londynu, wyruszają w wielką podróż po Europie. Po powrocie planują się pobrać, założyć rodzinę. Gdy ich poznajemy, są w Budapeszcie – wsiadają właśnie do nocnego pociągu jadącego do Rumunii. Zapowiada się niezapomniana wyprawa. I rzeczywiście, na mocne wrażenia nie trzeba długo czekać. Już wkrótce para ląduje na nieczynnej stacyjce, gdzieś na rumuńskim odludziu. Usunięta z pociągu przez pograniczników za brak dokumentów. Bo dokumenty i plecaki skradziono im, gdy spali w najlepsze w kuszetce.

Postanawiają, idąc wzdłuż torów, dotrzeć do najbliższego miasteczka, ale ponieważ w dziwnych okolicznościach znika ich rumuńska towarzyszka Alina – zapuszczają się w głąb lasu. Gdy szukają dziewczyny, trafiają na rozległą polanę i stojący na niej samotny dom. To, co tam zobaczą przyprawi ich o dreszcze…

Ta upiorna rumuńska przygoda będzie się odzywać ponurym echem także po powrocie do Londynu. Na zdruzgotane nerwy Laura poszuka pomocy u psychoterapeutki. Daniel wynajmie detektywa, żeby zbadał sprawę. Wrażenia z Rumunii pozostawią trwały, niezbywalny ślad już na zawsze. I Laura, i Daniel będą cierpieć na zespół stresu pourazowego. Co go spowodowało? Jakie mroczne zagadki skrywał dom na odludziu?

Edwards po mistrzowsku stopniuje napięcie, zwodzi czytelnika, sprowadza go na manowce wyobraźni i zaskakuje, nie tylko nagłymi zwrotami akcji.
 
GŁÓWNY RECENZENT
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazła nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałam - to tak jakbym spotkała się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.