Dzisiaj jest: 3.2.2023, imieniny: Błażeja, Joanny, Telimeny
WYBIERZ JĘZYK

Tomasz Brewczyński - Rodowity mieszkaniec Piły, ekonomista. Pierwszą książkę wydał w 2022 roku i od tamtej pory nie wyobraża sobie życia bez pisania. Nie zasługujesz na śmierć to jego trzecia powieść. W wolnych chwilach czyta, spędza czas z rodziną, a na Faceboku prowadzi swoją stronę autorską. Kocha wymyślać, tworzyć i kształtować inną rzeczywistość. Wierzy w sny, przeznaczenie oraz wyznaje zasadę, że nic nie dzieje się bez przyczyny.

Nie zasługujesz na śmierć

Autor: Tomasz Brewczyński
Kategoria/cykl: Kryminał, sensacja, thriller
Typ okładki: Miękka
Stron: 285
Wydawca: Vectra
Rok wydania: 2022
Cena: 32,74 zł
Ocena:

OPIS WYDAWCY

Dover, późny wieczór.
Kamila Wagner spycha swojego męża w przepaść. Zabija człowieka, który w ciągu kilkunastu lat  zmienił jej życie w koszmar. Pozbawił ją marzeń, zabrał wiarę w ludzi, odarł z uczuć i resztek godności. Kobieta jest przerażona, ale nie żałuje morderstwa. Przeciwnie, nareszcie czuje się wolna,  a do pełni szczęścia pozostaje jej tylko zatuszować  zbrodnię i wyjechać z kraju. Czasu ma niewiele.
Niespełna dwadzieścia cztery godziny, podczas  których wiele się może wydarzyć i, rzecz jasna wiele się wydarzy.

Co doprowadziło bohaterkę do ostateczności ?
Co jest w stanie zrobić, aby uciec przed konsekwencjami zabójstwa ? Jak sobie poradzi w walce z czasem i przeciwnościami losu ?
Kto jej w tej walce pomoże ? Komu zdradzi mroczną  tajemnicę i kto, tak naprawdę./, nie zasługuje na śmierć.

RECENZJA .

''Nie zasługujesz na śmierć'' jest drugą  powieścią autora, którą miałam możliwość przeczytać.

Książka sama w sobie jest bardzo ciekawa i podczas czytania daje dużo do myślenia.

Dochodzi do zbrodni której dopuściła  się bohaterka książki Kamila, a chodzi o jej męża. Dziewczyna  jej nie planowała, chociaż nie raz miała takie myśli.
Autor stopniowo opisuje nam życie naszej bohaterki, chociaż słowo ''życie'' w jej przypadku  raczej powinno mieć nazwę ''piekło''.

Kiedy Kamila przekracza granice  Anglii nie przypuszcza, że jej świat przewróci się  do góry nogami. 
Autor opisuje stopniowo co tak naprawdę  skłoniło Kamilę do popełnienia tego czynu. Razem z mężem mają jeszcze córeczkę, która
nie zdaje sobie sprawy z tego co się dzieje. Wszyscy myślą, że w rodzinie jest idealnie  i nie ma powodu do narzekań.
Kamila z czasem próbuje się wyrwać  z rąk oprawcy co jednak nie jest takie proste. Coraz częściej myśli o rozstaniu, lecz mąż 
nadużywając swoich rąk stara się jej to wybić  z głowy. Żyjąc w toksycznym związku Kamila  miała również i przyjemne chwile, które 
dawały jej nadzieję. Ale nie dane jej było się  długo nimi cieszyć.  Do akcji wkraczał mąż, albo dochodziło do jakiejś tragedii.
Ciężko jest się bohaterce pogodzić z losem jaki ją spotkał, a jedyna rzecz, która ją trzymała  przy życiu to jest jej córka.

Autor ma świetne pióro i książkę czyta  się wręcz błyskawicznie. Książka podzielona jest na dwie części'  Jedna to czas przeszły, a druga to czas teraźniejszy, przez co mamy możliwość poznania  a raczej uczestniczenia w piekle jakie zgotował  Kamili jej mąż.

Książkę oceniam wysoko ponieważ  lubię thrillery psychologiczne, a także  za samą fabułę, która mnie wciągnęła  od samego początku. 
Zakończenie zaskakuje i to bardzo.
Bardzo polecam książę bo jest świetna.
ZA EGZEMPLARZ DZIĘKUJĘ WYDAWNICTWU
 
GŁÓWNY RECENZENT
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazła nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałam - to tak jakbym spotkała się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.