Dzisiaj jest: 3.2.2023, imieniny: Błażeja, Joanny, Telimeny
WYBIERZ JĘZYK
Joanna Laprus - wydawczyni, redaktorka naczelna wydawnictwa Świat Książki, promotorka literatury i kiltury czytania. Mama Mikołaja. Ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Urodziła się i mieszkała po sąsiedzku z Łysą Górą, ale korzenie jej rodziny sięgają na Podlasie, więc zainteresowanie magią i ziołami ma we krwi.
Autorka książki Kroke. Poza dźwiękami. Kocha Kraków, kulturę żydowską i muzykę etno. Pasjonuje się entobotaniką i folklorem. 
Nie potrafi żyć bez książek, przyrody, muzyki, kotów i ludzi. 

Na Podlasiu, wśród kwitnących łąk odnalazła przyjazne Boginie Ziół któtre, zaprosiła do swojego magicznego zielnika Słowiańkie Boginie ziół [2021].

Słowiańskie rośliny czarowne

Autor: Joanna Laprus
Kategoria/cykl: Poradnik
Typ okładki: Twarda
Stron: 280
Wydawca: Świat Książki
Rok wydania: 2022
Cena: 59,90 zł
Ocena:


Opis wydawcy

Nie przegap kontynuacji bestsellera Słowiańskie Boginie ziół, który szturmem zdobył serca i uznanie czytelników. Słowiańskie rośliny czarowne Joanny Laprus do kupienia w księgarni www.swiatksiazki.pl

Baśniowe połączenie magii i zielnika.

Joanna Laprus po raz kolejny zabiera czytelnika w podróż pełną magii, przepełnioną rusałkami i dziwożonami do czasów, gdzie na rozstajach dróg stawiano święte kapliczki, ale spotykały się tam również czarownice. Gdzie łączy się przestrzeń widzialna i ta niewidzialna. Do czasów pomiędzy tym co przeszłe, a tym co obecne. W czasach na granicy światów.

To pięknie snuta opowieść o ziołach, gdzie pomiędzy stronami wije się dym palonych ziół, gdzie zaklęcia mieszają się siłami nadprzyrodzonymi i istotami z pogranicza światów. Zostały one podzielone na te miłośnicze, mocarne i wiedźmie.

Książka zachwyca bogatą szatą graficzną, podobnie jak w pierwszej części znajdziemy wizerunki magicznych istot wykonanych przez artystkę, Martę Jamróg z Jasielskiej Szkoły Ikon, a całość wzbogacona jest o ręcznie malowane ilustracje roślin czarownych.
GŁÓWNY RECENZENT
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazła nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałam - to tak jakbym spotkała się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.