Dzisiaj jest: 1.10.2022, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
WYBIERZ JĘZYK
Barbara Baraldi - jest autorką wielu powieści, w szczególności thrillerów, oraz komiksów. Zadebiutowała w serii kryminałów ''Giallo Mondadori'' książką La bambina di cristallo, dzięki której po publikacji 
w USA I Wielkiej Brytanii została jedną z bohaterekfilmu dokumentalnego BBC Italian noir opowiadającego o włoskim gatunka giallo. W wydawnictwie Giunti Editore publikuje uznaną serię powieściową 
skoncentrowaną wokół Aurory Scalviati - dotychczasowe części, Aurora nel buio [2017], Osservatore oscuro [2018] oraz L'ultima notte di Aurora [2019], sprzedały się w ponad 80 tysiącach egzemplarzy.
Barbara Baraldi została także wyróżniona wieloma nagrodami, w tym Gran Giallo citta di Cattllica i II Nebbia Gialla.

Sezon pająków

Autor: Barbara Baraldi
Kategoria/cykl: Kryminał, sensacja, thriller
Typ okładki: Miękka
Stron: 392
Wydawca: Letra
Rok wydania: 2022
Cena: 32,21 zł
Ocena:
RECENZJA  !!!

''Nie, to nie był zwyczajny przestępca, ale pająk rozsnuwający  swoją sieć, rozszerzający ją w wiele stron, na miejsca widoczne i niewidoczne dla oczu''

Biorąc do ręki książkę wyobraźnia działa na najwyższych obrotach. Pająki nie odgrywają tak naprawdę dużej roli w powieści, lecz będą one pomocne w rozwiązaniu zagadki morderstw.
Turyn, lata osiemdziesiąte. W tamtym czasie jeszcze nie znano znaczenia słów seryjny morderca. Gdy dochodzi do kolejnego już morderstwa coraz częściej goszczą one na ustach funkcjonariuszy.
Do całej akcji złapania mordercy są zmobilizowani prokurator Scalviati i dziennikarka śledcza Leda. Pojawia się również Isaak Stoner, który rzuca inne światło na całe śledztwo.
Nie będzie im łatwo znaleźć winnego, ponieważ sprawca robi wszystko, aby tego uniknąć.
Autorka miesza i jeszcze raz miesza. Wszystko po to, aby nas zmylić i jak najdłużej trzymać w niepewności. Prowadzący śledztwo są coraz bliżej rozwiązania zagadki lecz morderca działa według swojego schematu i stara się jak może, żeby zmylić wszystkich i uciec od odpowiedzialności za swoje czyny.
Przestępcą może być każdy. Dopóki nie będą mieć pewności co do mordercy, może nim być funkcjonariusz, polityk a nawet zwykły człowiek. Zagadką jest co łączy te wszystkie ofiary.
Zakończenie jest zaskakujące, takie jak lubię. Myślę, że książka zadowoli miłośników dobrego kryminału. Mi się bardzo podobała i jak najbardziej polecam.
GŁÓWNY RECENZENT
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazła nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałam - to tak jakbym spotkała się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.