Dzisiaj jest: 1.10.2022, imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
WYBIERZ JĘZYK

M*A*S*H

Autor: Richard Hooker
Kategoria/cykl: Literatura piękna
Typ okładki: Miękka
Stron: 304
Wydawca: Wydawnictwo Znak
Rok wydania: 2022
Cena: 46,99 zł
Ocena:
[OPIS WYDAWCY]

Manifest antywojenny,  na podstawie którego powstał kultowy serial.

Pełna humoru opowieść o lekarzach i pielęgniarkach, którzy w trakcie wojny koreańskiej pracowali w polowych  wojskowych szpitalach chirurgicznych 
[ Mobile Army Surgical Hospitals, czyli MASH] i pomimo swojego zaangażowania  znaleźli się na skraju przepaści.

Zbyt młodzi, wrażliwi i niedoświadczeni, by mierzyć się z okrucieństwem wojny. Niektórzy tracą panowanie nad sobą, ale większość po prostu  sprawia kłopoty swoim dowódcom. 
Aby odreagować życie w napięciu, zaglądają do kieliszka i romansują. Każdy z nich szuka własnego sposobu na poradzenie  sobie z traumą spowodowaną przez wojnę i stara się humorem przykryć tragiczne okoliczności, w których przyszło im funkcjonować.

Sokole Oko, Trapper, Duke, Henry Blake, Radar, 
Paskudny John, Bezbolesny Polak i Gorące Wargi to prawdziwi bohaterowie, choć w oczach niektórych  wyglądają na zwykłych szaleńców. 
Piją martini, grają w pokera, ponownie sprowadzają  Jezusa na ziemię, łowią syreny i organizują najbardziej widowiskowy mecz futbolu amerykańskigo w okolicy trzydziestego piątego równoleżnika.

Przede wszystkim jednak ciężko pracują, często pod  gigantyczną presją i w obliczu  wojennych przeciwności losu.

OTO OPOWIEŚĆ O BOHATERACH  KTÓRZY UCZYNILI M*A*S*H LEGENDĄ.
 
GŁÓWNY RECENZENT
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazła nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałam - to tak jakbym spotkała się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.