Dzisiaj jest: 11.8.2022, imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
WYBIERZ JĘZYK

Wyszedł z domu i nie wrócił

Autor: Iwona Mejza
Kategoria/cykl: literatura piękna, powieść, kryminał
Typ okładki: Miękka
Stron: 240
Wydawca: Wydawnictwo Oficynka
Rok wydania: 2022
Cena: 26,17 zł
Ocena:


''Wyszedł z domu i nie wrócił''

Kilka zdań o autorce;  

Iwona Mejza - autorka komedii kryminalnych ''Wszystkie grzechy nieboszczyka'' oraz ''Przepis na zbrodnię'', współautorka powieści ''Oświęcim Praga'' i antologii ''Kryminalna 13''. Współtwórczyni projektów propagujących historię rodzinnego miasta. Autorka scenariusza literackiej gry miejskiej ''Kryminalne zagadki Oświęcimia - Tajemnica Hotelu Herz''. 

''WYSZEDŁ Z DOMU I NIE WRÓCIŁ''Podwójny nieboszczyk ?
Czemu nie ?

Już sam tytuł pobudza wyobraźnię i ciekawość, o co chodzi...
Żeby się dowiedzieć to nie ma innej rady jak sięgnąć po książkę i zaspokoić ciekawość.

*********************************************************

***POSTACI***

Tak na prawdę to w tej powieści jest wielu bohaterów, ale najwięcej uwagi poświęca się  podwójnemu nieboszczykowi znalezionemu w jednym z grobowców na Oświęcimskim cmentarzu. Odkrycie to stało się sensacją i nikt nie wie  jak do tego doszło i kto dokonał pochówku, i kiedy.
Nawet nie przypuszczają, że sprawa ta miała  swój początek dwadzieścia lat temu. Prowadzący śledztwo będą mieli ciężki  orzech do zgryzienia, bo ta sprawa będzie wymagała  dużo czasu, aby dotrzeć do finału.

**********************************************************

***PARĘ ZDAŃ O KSIĄZCE***

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i cieszę się, że miałam przyjemność poznać jej twórczość.
Autorka oddała w nasze ręce kawał świetnej lektury, pełnej zagadek i tajemnic, przy której świetnie się bawiłam.
Autorka trochę wodzi nas za nos i tak do końca nie daje nam rozwiązania, tylko podsuwa  nam co chwilę jakiś szczegół, który będzie  wymagał wyjaśnienia, co wymaga sprawdzenia i dodatkowego czasu.  Największym zdziwieniem okazało się, że grobowiec, który miał być pusty... miał być - ale znaleziono
w nim szczątki dwóch osób, których tam być  nie powinno. Ale to nie jedna sensacyjna  wiadomość i zagadka czeka nie tylko na policjantów
do odkrycia...
Oj będzie się działo !!!

***PODSUMOWANIE***

Czytając powieść mamy możliwość choć  trochę poznania Oświęcimia i jego zakątków.
Spacerując uliczkami i podziwiając odwiedzamy cmentarze na których możemy pooglądać pomniki zasłużonych osób, i nie tylko, bo także i te zabytkowe.
Powieść ta jest to mieszanka  obyczajówki i kryminału, którą się czyta świetnie, aż do samego końca. W powieści nie brakuje intryg, co tylko 
pobudza naszą ciekawość i apetyt na poznanie prawdy. Jaka ona będzie ? Nie zdradzę, ale zachęcam  przeczytania powieści.

******************************************************

Autorka Iwona Mejza z przekonania optymistka, dla której szklanka wody jest zawsze do  połowy pełna, z zamiłowania ogrodniczka
- przesadzi, dosadzi, przekopie. Uważa, że praca w ogrodzie sprzyja obmyślaniu fabuły kolejnych  powieści. 


ZA EGZEMPLARZ DZIĘKUJĘ GŁÓWNY RECENZENT
"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazła nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałam - to tak jakbym spotkała się ze starym przyjacielem."
                                   /przysłowie chińskie/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.